Vypichovací formátovací matrice Hi! 9L

Vypichovací formátovací matrice pro ráži 9 mm Luger.

3 490 Kč
Skladem (4 ks)

Spojení toho nejlepšího! Takto stručně by se dala popsat tato vypichovací formátovací matrice pro ráži 9 mm Luger

 

Tělo matrice je vyráběno ze zušlechtěného materiálu dosahujícího meze pevnosti 1000 - 1200 MPa, to jí zaručuje vysokou odolnost a životnost ve Vašem lisu. Tělo matrice je po výrobě ošetřeno karbonitridací. Je to proces, který Vám bude známější spíše pod označením Arcor nebo Tenifer. Tento proces je Vám ale známější, než si prvně můžete myslet -- ti z vás, co vlastní pistoli od firmy Glock, mají teniferovaný závěr. 

 

Uchycení vypichovací jehly je řešeno pomocí ER kleštiny, která je běžně používaná ve strojírenství pro upínání nástrojů. Zajišťuje přesné a hlavně tuhé uchycení vypichovací jehly. V kombinaci s naší kalenou vypichovací jehlou se už nemusíte bát "pořádně zabrat". Naše kalená vypichovací jehla si poradí i se zatoulanou Berdan nábojnicí (pozor - primárně ale není určena pro vypichování Berdan nábojnic).

 

Nejdůležitější část celé sestavy je ale samozřejmě vnitřní formátovací pouzdro. Toto pouzdro je vyráběno z kalené nástrojové oceli, která je primárně určena pro procesy tváření za studena. Ocel je vysoce houževnatá, tím pádem odolná proti opotřebení a po zakalení dosahuje tvrdosti nad 60 HRC. Vnitřní tvářecí kužel je broušený a následně lapovaný pro dosažení co nejlepšího povrchu, respektive co nejnižší drsnosti.

Skutečná "třešnička na dortu" je finální kombinace povlaků, která dodává povrchovou mikrotvrdost a minimalizuje koeficient smykového tření.

Co tohle všechno znamená? Formátovací vložka je sama o sobě velmi tvrdá, je vyleštěná do technického lesku a následně je ještě potažena "extrémně tvrdou a kluznou vrstvou" - všechny tyto prvky mají za cíl zvýšit životnost formátovací vložky a maximalizovat její preciznost.

Vstup do vložky je opatřen pouze malým náběhovým sražením. Díky tomu vložka formátuje větší část tvaru nábojnice, než je tomu u konkurenčních formátovacích matric. Matrice je díky tomu ale trochu náročnější na seřízení lisu, kdy je velmi důležitá poloha nábojnice při vstupu do matrice. 

 

Kód Kód: 107
Kategorie: Hudec Innovations
Hmotnost: 0.3 kg
Zpět do obchodu